کنفرانس بین المللی اقتصاد ،مدیریت دانش بنیان و توسعه پایدار در روابط ایران ، ارمنستان و اوراسیا

بازار واحد اوراسیا خواهان تحکیم روابط اقتصادی با تهران است

5 دی 1396

روزنامه فایننشال تایمز انگلیس اعلام کرد:‌همگام با دورتر شدن آمریکا از ایران، بازار یکپارچه اوراسیا به رهبری روسیه خواهان تقویت روابط تجاری به تهران است.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا به نقل از روزنامه یاد شده، اتحادیه اقتصادی اوراسیا (ایی ایی یو) به رهبری روسیه قصد دارد به منظور تقویت روابط اقتصادی این اتحادیه با تهران، در اواخر سال 2017 توافق تجارت آزاد با ایران را نهایی کند.
این پیشنهاد تجاری در حالی در شرف وقوع است که شواهد نشان می دهد روابط ایران با آمریکا در دوره ریاست جمهوری ترامپ بدتر می شود. 
دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا یک روز پس از انتخاب دوباره حجت الاسلام حسن روحانی به سمت ریاست جمهوری که برنامه تقویت روابط بین المللی را در دستور کار خود دارد، از عربستان سعودی و رژیم اشتغالگر قدس دیدن کرد.
به نوشته فایننشال تایمز، ترامپ در طول این دیدارها به منظور دامن زدن به آتش اختلافات و ایجاد فضای رعب و وحشت در منطقه، به ایران حمله کرد.
فایننشال تایمز اضافه کرد، روسیه و ایران در برخی مسایل ژئوپلیتیکی که مهمترین آنها جنگ با سوریه است با یکدیگر همکاری می کنند.
این دو کشور از وقتی اتحادیه اروپا و آمریکا در سال 2014 علیه روسیه تحریم هایی اعمال کردند، خواهان محکم تر شدن روابط اقتصادی با یکدیگر شدند. 
دستیابی به توافق تجارت آزاد با ایران یک پیروزی چشمگیر برای اتحادیه اقتصادی اوراسیا شامل روسیه، قزاقستان، بلاروس، گرجستان و ارمنستان است که اتحاد آنها از سال 2015 شکل گرفته است، می باشد. 
تیمور سلیمانف وزیر اقتصاد قزاقستان گفت: بر این باورم که تا پایان سال 2017 به یک نتیجه اساسی در این رابطه می رسیم.


329
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha